نقطه چین تا خدا

♥ الا بذکــر الله تطمئن القلوب ♥

درود و سلام نامحدود الٰهی نثار تو باد.


th999000.jpg
خداوند متعال به پیامبر می فرماید:«وَمَا أَرْ‌سَلْنَاكَ إِلَّا رَ‌حْمَةً لِّلْعَالَمِینَ ﴿١٠٧:انبیاء) و تو را جز رحمتى براى جهانیان نفرستادیم.

طبق نظر اکثر مفسرین، این رحمت فقط مخصوص مومنین نیست، بلکه شامل همه بشریت است و حتی فراتر از آن، یعنی شامل حیوانات و جمادات نیز می شود.

پیامبر اکرم (ص) این مسئولیت خطیر را به نحو احسن در زندگی خود نشان دادند و آنرا به ثبوت رساندند. آنحضرت(ص) می فرمایند: رحمت این است که اگر کسی به دیگری رحم نکند، خدا هم بر او رحم نخواهد کرد. ای امت من؛ شما بندگان خدا بر روی زمین رحم کنید و نسبت به یکدیگر مهربان باشید تا خداوند عفو و رحمت خود را شامل شما کند.

امروزه توطئه ای که جهان اسلام با آن روبرو است اینست که دشمنان می خواهند دین اسلام را دین خشونت و افراطی گری معرفی کنند، درحالیکه برخورد رسول اکرم(ص) با مسلمانان و غیر مسلمانان نشأت گرفته از لطف و صمیمیت بود.

آنحضرت(ص) می فرمایند: هر کسی که بمیرد و مقروض باشد، نزد من بیاید تا قرض او را پرداخت کنم.

زمانی که در سال 8 هجری مکه فتح شد و آنحضرت(ص) وارد مسجدالحرام شدند، حضرت ابوبکر(رض) پدر خود –ابوقحافه- را بعد از 20 سال خدمت پیامبر آوردند تا مسلمان شود. آنحضرت(ص) فرمودند: چرا این پیرمرد را در منزل نگذاشتی تا من پیشش بیایم؟! این دلسوزی و رحم پیامبر اکرم(ص) نسبت به بندگان خدا است.


سراسر زندگی پیامبر شفقت و مهربانی بوده است، اما می بینیم اخیرا نشریه شارلی ابدو در فرانسه تصویری موهن کشیده و به آنحضرت(ص) اهانت نموده است و بدین وسیله پیامبر اسلام را رسول خشونت و تندرو خوانده است!!!


باید بدانیم که دشمنان اسلام، افرادی بی رحم و ظالم هستند که در سوریه، عراق، افغانستان و ...با ادوات جنگی خود، هر روز خون صدها انسان مظلوم را می ریزند و صدای هیچ کس در نمی آید، اما بخاطر کشته شدن دوازده نفر از کارمندان نشریه «شارلی ابدو»، تمام دنیا به صدا در آمد، اوباما یک دقیقه سکوت اعلام می کند و تمام رسانه ها به حمایت از آنها برمی خیزند.[ جمعه 3 بهمن 1393 ] [ 11:03 ب.ظ ] [ باران ]

[ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات